Helle Karis 70

Helle Karis on sündinud 1944. aasta 4. veebruaril Vändras. Helle Karis on Eesti üks tuntumaid ja armastatumaid filmirežissööre, kelle filmograafiasse kuuluvad sellised Eesti kultusfilmid nagu “Nukitsamees”, “Karoliine hõbelõng”, “Metsluiged”, aga ka dokumentaalfilmid nagu näiteks “Rein Sepp – teejuht mütoloogiasse”, 16-osaline filmiseriaal “Contra mortem”, “Dirigendi kõla” ja “Pidu vihmas ja päikeses”.

Helle Karis on üks väheseid Eesti filmirežissööre, kes on teinud palju filme lastele ning pühendanud suurema osa oma karjäärist muinasjuttudele.

Just tänu tema filmidele on Helle Karist tituleeritud ka eesti muinasjutufilmide emaks. Ise on ta öelnud, et lastefilmis peab olema niisugune sõnum, mis jääb lapsele hinge kipitama terveks eluks. Tema filmid on puudutanud mitmeid põlvkondi ja läinud südamesse paljudele lastele ja nende vanematele.

Tänavu, mil Helle Karis tähistab oma 70. juubelit, teeb ka laste – ja noortefilmide festival Just Film sünnipäevalapsele ja tema loomingule suure kummarduse. Just Film näitab tänavuse festivali raames Helle Karise retrospektiivprogrammi, kus linastuvad kaks filmi: Nukitsamees ja Metsluiged. Siinkohal tasub mainida, et “Nukitsameest” näitame koos kirjeldustõlkega, et ka vaegnägijad saaksid osa sellest suurepärasest ja legendaarsest filmist.

 HELLE_Iho pilt